İnternet Artık Daha Güvenli

Aile Koruması Güvenli İnternet

Güvenli internet, dijital tehditlerden korunmanızı ve kişisel verilerinizi güvence altına almanızı sağlayan bir internet kullanımı hizmetidir. Dijital ortam saldırılarına, olumsuz içeriklere ve virüslere karşı engelleme oluşturmanızı sağlar.  

Özellikle 18 yaşından küçüklerin kötü içeriklere ve yaşlarına uygun olmayan web sayfalarına maruz kalmaması için tercih edilir. AtlantisNet ekibi olarak sağladığımız hizmetlerle hem size hem de sevdiklerinize güvenli bir erişim fırsatı sunuyoruz. 

AtlantisNet ailesi olarak kablolu ve kablosuz olarak iki farklı türde hizmet veriyoruz. Bulunduğunuz bölgeye göre hizmet şekli değişebilir. Adresinizde alabileceğiniz hizmeti öğrenmek için sitemiz üzerinden altyapınızı sorgulamanız gerekir.

Güvenli İnternet Nedir?

Güvenli internet, kullanıcıların olası siber tehditlerden korunması ve kişisel bilgilerin güvende tutulması anlamına gelir. Sosyal alanlarda gezinirken verilerinizin güvende olduğundan emin olmanız için almanız gereken önlemler bulunuyor. Bu önlemler, sizin ve ailenizin dijital ortamlarda korunmasına yardımcı olur. İlk olarak internetin bilinçli ve korunaklı bir şekilde kullanılması, dijital tehlikelere karşı en etkili savunmadır. Bununla birlikte güvenlik altyapısına sahip bir firma ile çalışmakta fayda sağlayacaktır.

Taahhütsüz İnternet Avantajları

Hızlı Bağlantı

En uygun ekonomik tarifeler ile hız düşümü ve paket kaybı yaşamadan özgürce fiber hızında internet'te gezinin.

Taahhütsüz, Limitsiz

Limitlere ve kotalara takılmayın, dilediğiniz kadar kullandığınız taahhütsüz internet AtlantisNet'te.

Kolay İptal

Herhangi bir bağlayıcılık olmadan, istediğiniz zaman, cayma bedeli ödemeden internet hizmetinizi kolaylıkla sonlandırabilirsiniz.

Yüksek Performans

Altyapınızın türünü ve desteklediği maksimum hızı, fiber altyapı sorgulama ekranından hemen öğrenin. İnternette donma yaşamayın.

Güvenli İnternetin Önemi

Güvenli internet, siber dünyadaki olumsuz durumlara karşı korunmanızı sağlar. Bu koruma, sizin ve çocuklarınızın kullanım deneyimini doğrudan etkiler. Çünkü internet iş dışında bilgi kaynağı ve eğlence platformu olarak da yoğun biçimde kullanılır. Art niyetli yazılımlar ve web siteleri ise verilerinize erişmek için cihazlarınıza ve erişim alanınıza sızabilir.

Güvenli internet aracılığıyla pek çok ayrıcalığa sahip olursunuz. Önde gelen avantajlardan bazıları ise şu şekilde sıralanır:

Çocuklar ve gençler için bilinçli internet kullanımı özellikle çok önemlidir. Eğitim ve kişisel gelişim için harika bir araç olabilen erişim imkânı, gereken önlemler olmadan kullanıldığında içerisinde birçok risk barındırır. Bu nedenle güvenli biçimde kullanım, bilgilerinizi ve bilgisayarlarınızı güvende tutar.

Çocuklar ve Gençler İçin Güvenli İnternet

Çocuklar ve gençler, internetin risklerinden korunmak için güvenli bağlantıları tercih etmelisiniz. Çocuklar, özellikle siber zorbalık gibi tehditlere karşı savunmasızdır. Güvenli şekilde hazırlanan bağlantı seçenekleri, bu tür sorunlara karşı onları tam anlamıyla korur.

Kişisel bilgilerin korunması ve gizlilik prensiplerinin anlaşılması, çocukların ve gençlerin internet kullanımının güvenli hale getirilmesinde büyük öneme sahiptir. Bu bağlantı fırsatı, çocukların ve gençlerin bilgiye ulaşırken kendilerini çok daha rahat hissetmelerini sağlar.

Kişisel Bilgilerin Korunması ve Gizlilik

Güvenli internet, kişisel bilgilerinizi koruma altına alır. Kişisel verileriniz, online sistemler üzerinde dikkatlice korunması gereken son derece önemli bilgilerdir. Kötü amaçlı yazılımlar ve internet korsanları, sizin verilerinizle olumsuz eylemler yapabilir. Bu yüzden de kişisel bilgilerinizin tamamen korunması, güvenli şekilde erişim sağlamanın bir diğer değerli yönüdür.

AtlantisNet olarak bireysel verilerinizin korunarak saklanması konusuna fazlasıyla önem veriyoruz. Bu nedenle güvenliğinizi sağlamak ve bilgilerinizi korumak için gelişmiş önlemleri kullanıyoruz. Güvenli internet kullanımını, AtlantisNet firmamızla siz de deneyimleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak edilen bazı sorular ve cevapları

Güvenli internet hizmeti, kullanıcıların online tehditlerden korunmasını sağlayan son derece önemli bir uygulamadır. AtlantisNet ailesi olarak bu hizmetimizle zararlı içeriklerden ve siber suçlar nedeniyle herhangi bir zarar görmeden korunmanızı sağlıyoruz.

Güvenli internet hizmeti kullanımı, zorunlu değildir. Ancak kişisel verilerinizi ve online güvenliğinizi koruma altına almak için önerilir. Dijital ortamlarda pek çok zararlı içerik ve yazılımla karşılaşabileceğiniz bilerek hareket etmelisiniz. Bu yüzden her aşamada güvenliğinizi düşünen oldukça kaliteli paketlerimizi seçmelisiniz.

Çocuk ve aile profillerine ait kriterler, internetin güvenli kullanımını sağlamak için belirlenir. Çocuk profili, sadece yaşlarına uygun içeriklere erişmelerini sağlar. Aile profili ise ailenin tüm üyeleri için uygun olan ve zararlı olabilecek içerikleri filtreleyen bir profildir. Böylece dilediğiniz gibi bir deneyim yaşayarak internette rahatlıkla gezinmeye devam edebilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti, sadece yasaklı web sitelerini değil, aynı zamanda zararlı içerikleri ve siber tehditleri de engeller. Böylelikle olası problemlerle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkar. AtlantisNet olarak hiçbir şekilde zarar görmemeniz adına gerekli önlemlerin tamamını alıyor ve uyguluyoruz.

Firmamızın sunduğu güvenli internet hizmeti, mevcut paketinizle birlikte ücretsizdir. Bu özellikle hem son derece güvenli bir erişim sağlamanız anlamına gelir hem de ekstra maliyet çıkarmayarak bütçenizi korur.

AtlantisNet sitemiz üzerinden ya da müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek güvenli internet hizmetini tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre aradığınız paketi de kolaylıkla bulmanız, ekstra avantaj kazanmanızı sağlar. Böylece çeşitli kampanya ve indirimlerden yararlanırken aynı zamanda güven içerisinde internete girebileceğinizden emin olursunuz.

Aile profili, tüm aile üyeleri için uygun olan ve zararlı olabilecek içerikleri filtreleyen bir profildir. Cihazlarınızın zarar görmemesi ve istenmeyen içeriklerle karşılaşmamak adına kullanabileceğiniz bu profil, avantajlarınızı doğrudan yükseltir.

Çocuk profili, yaşlarına göre en uygun içeriklere erişim sağlamalarını kolaylaştıran bir sistemdir. Onları internetin zararlı etkilerinden korur. Özellikle gelişimleri noktasında kullanılan bu yöntem, fazlasıyla yardımcı olur. Siz de çocuğunuzun herhangi bir zarar görmeden internet aracılığıyla vakit geçirdiğini ve eğlendiğini bilirsiniz.

Güvenli internet hizmeti, AtlantisNet firmamızın paketleri sayesinde internet bağlantınızla birlikte otomatik olarak çalışır. İstediğiniz zaman profiller arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede tam bir kontrol sağlayarak zararlı olabilecek durumlardan rahatlıkla kurtulursunuz.

Güvenli internet hizmetine başvurmak için web sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurabilir ya da müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Böylece tüm ayrıntıları öğrenirken aynı zamanda ne kadar kolay bir şekilde hizmet alacağınızı da görmüş olursunuz.