100 Mbps'e kadar

VDSL İnternet

Günümüzde en çok kullanılan internet teknolojilerinden üçü; VDSL, ADSL ve fiber internettir. Ancak bu teknolojiler arasında bazı farklar bulunmaktadır. Fiber internet ışık sinyallerini kullanarak optik fiber kablolar üzerinden veri taşıma teknolojisi sunarken ADSL ise telefon hatları üzerinden sinyalleri taşır. Buna karşılık AtlantisNet VDSL hizmetimizde, internet bağlantınız tesis paylaşımlı, VAE altyapısı aracılığıyla sağlanır.

AtlantisNet olarak VDSL internet hizmetiyle kesintisiz ve hızlı bir internet deneyiminin kapılarını sizlere açıyoruz. Yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz VDSL ev interneti ile yüksek hızlı internetin tadını çıkarabilirsiniz.

VDSL İnternet ile Altyapı Gelmesini Beklemenize Gerek Yok!

AtlantisNet VDSL internet hizmeti ile artık fiber altyapının gelmesini beklemeye gerek yok! Bölgenizde fiber altyapı olmadığı için eski telefon hatlarının stabil olmayan internet bağlantısını kullanmak zorunda değilsiniz. Tesis paylaşımlı altyapı kullanımıyla yüksek hızlarda interneti siz de deneyimleyebilirsiniz. Eğer bölgenize henüz fiber internet altyapısı gelmediyse VDSL interneti tercih ederek stabil ve hızlı bir internet kullanımı yakalayabilirsiniz.

Geniş kapsamlı altyapımız sayesinde, nerede olursanız olun size hızlı ve kesintisiz internet hizmeti sağlayabiliyoruz. VDSL internet başvurusu için sayfamızda bulunan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Ayrıca “Altyapı Sorgula” butonuna tıklayarak bölgenizde fiber internet altyapısı olup olmadığından emin olabilirsiniz. Eğer fiber altyapı henüz yoksa VDSL internet hizmetimizle yüksek hızlı internetin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

VDSL İnternet Avantajları

Hızlı Bağlantı

En uygun ekonomik tarifeler ile hız düşümü ve paket kaybı yaşamadan özgürce fiber hızında internet'te gezinin.

Taahhütsüz, Limitsiz

Limitlere ve kotalara takılmayın, dilediğiniz kadar kullandığınız taahhütsüz internet AtlantisNet'te.

Kolay İptal

Herhangi bir bağlayıcılık olmadan, istediğiniz zaman, cayma bedeli ödemeden internet hizmetinizi kolaylıkla sonlandırabilirsiniz.

Yüksek Performans

Altyapınızın türünü ve desteklediği maksimum hızı, fiber altyapı sorgulama ekranından hemen öğrenin. İnternette donma yaşamayın.

VDSL İnternet Taahhütsüz Avantajıyla

AtlantisNet olarak VDSL internet hizmetimizle kullanıcılarımıza son derece avantajlı bir kullanım sunmaktayız. VDSL kampanyalarımızın sağlayacağı avantajlardan bazıları şunlardır:

Kaliteli, stabil, sınırsız ve özgür bir internetin tadını çıkarmak istiyorsanız, VDSL internet hizmetimiz tam size göredir. AtlantisNet VDSL internet hizmetinden yararlanmanın tüm avantajlarını keşfetmek için hemen bize ulaşın!

100 Mbps’e Kadar VDSL İnternet

100 Mbps’ye kadar ulaşan VDSL internet hizmetimizle tüm internet gereksinimlerinizi hızla ve kesintisiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. AtlantisNet olarak yüksek hızda ve geniş kapsamlı internet bağlantısı ile; evden çalışanlara, online eğitim alan öğrencilere, video oyunlarına tutkun olanlara ve yüksek hızda internete ihtiyaç duyan tüm kullanıcılara, eşsiz bir deneyim sunmaktayız.

Yüksek kaliteli video ve sesli görüşmeler, hızlı dosya indirme, sorunsuz video akışı ve çoklu cihaz bağlantıları, 100 Mbps internet hizmetimizle son derece kolay bir şekilde yapılabilir. Çoklu kullanıcı sayısını ve yüksek veri tüketimini destekleyen bu hızla, en yoğun kullanım saatlerinde bile sorunsuz bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Merak edilen bazı sorular ve cevapları

VDSL (Very High-Speed Digital Subscriber Line), tesis paylaşımlı VAE üzerinden yüksek hızda internet bağlantısı sağlayan bir teknolojidir. Gelişmiş sinyal işleme teknikleri kullanarak, ADSL’ye göre çok daha yüksek hızlar sunar. Video akışı, online oyunlar ve yüksek hızlı veri transferleri gibi yoğun internet kullanımı gerektiren uygulamalar için idealdir. Eğer ikamet ettiğiniz bölgede fiber optik bağlantı altyapısı yoksa VDSL internet hizmetini tercih ederek yakın hızlara çok daha stabil bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

VDSL ve fiber internet arasındaki temel fark, sinyallerin taşınma biçimidir. VDSL teknolojisinde bağlantınız, bölgenizdeki mevcut internet altyapısı üzerinden taşınır. AtlantisNet’le anlaşmalı sağlayıcılarla tesis paylaşımlı bir şekilde yüksek hızlı ve stabil internet sunabilmekteyiz. Buna karşılık fiber internet internet ışık sinyallerini kullanarak optik fiber kablolar üzerinden bağlantıyı taşır. Işık, çok daha hızlı bir şekilde iletilebildiği için fiber internet kullanıcılara yüksek hızlı bağlantı imkanı sağlamaktadır. Buna karşılık fiber altyapının olmadığı bölgelerde farklı alternatiflere yönelmek gerekir. VDSL internet bağlantısı da bu alternatifler arasında en iyi seçeneklerin başında gelir.

Hayır, VDSL internet bağlantısı için telefon hattı şart değildir. Ev veya iş yerinizde sabit telefon hattı bulunmasa bile bölgeye gelen bir bağlantı altyapısı mevcuttur. Tesis paylaşımlı VAE tarifemiz kapsamında, biz de bu altyapıyı kullanarak internet bağlantınızı sağlıyoruz. AtlantisNet olarak bölgenizdeki en iyi altyapı seçeneklerini değerlendirerek VDSL bağlantınızı gerçekleştirmekteyiz. Telefon hattı olmadan VDSL internet bağlantısı sağlamak için tarifemizden yararlanabilirsiniz.

Hayır, VDSL internet bağlantısı için telefon hattı şart değildir. Ev veya iş yerinizde sabit telefon hattı bulunmasa bile bölgeye gelen bir bağlantı altyapısı mevcuttur. Tesis paylaşımlı VAE tarifemiz kapsamında, biz de bu altyapıyı kullanarak internet bağlantınızı sağlıyoruz. AtlantisNet olarak bölgenizdeki en iyi altyapı seçeneklerini değerlendirerek VDSL bağlantınızı gerçekleştirmekteyiz. Telefon hattı olmadan VDSL internet bağlantısı sağlamak için tarifemizden yararlanabilirsiniz.

VDSL tarifemizdeki internet hızı tamamen sizin altyapınızın kalitesiyle ilgili bir durumdur. Maalesef Türkiye’nin her bölgesinde aynı kalitede bir altyapı bulunmamaktadır. Bölgeye bağlı olarak internet hızının ciddi ölçüde değişmesi söz konusu olabilmektedir. Bu noktada bağlantınızın sağlandığı bakır kablonun durumu, adresinizin santrale olan uzaklığı gibi faktörler, internet hızınız üzerinde belirleyicidir. VDSL tarifemizde AtlantisNet olarak sizlere 100 Mbps’ye kadar internet hizmeti sunmaktayız. Ancak gerçek hızınız, altyapınızın kalitesine göre belirlenir. Eğer isterseniz 35, 60, 75, 100 Mbps gibi farklı sabit hız seçeneklerimizden altyapınızın kalitesine göre yararlanabilirsiniz.

Modeminizin model numarasını kontrol ederek VDSL uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Genellikle bu bilgi, modemin üzerinde veya kullanıcı kılavuzunda bulunur. Ayrıca modeminizi satın aldığınız teknoloji mağazası veya servis sağlayıcıyla da iletişime geçerek VDSL bağlantıyla uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun dışında tarayıcınız üzerinden modem sayfasına erişim sağlayarak “Ayarlar” menüsüne göz atabilirsiniz. Eğer modeminiz VDSL uyumluysa bu sayfada VDSL ayarlarıyla ilgili bir bölüm mutlaka bulunacaktır. Ancak modeminizin VDSL uyumlu olmadığını düşünmeden önce tüm ayarları detaylı bir şekilde incelediğinizden emin olmalısınız. Eğer modeminiz VDSL uyumlu değilse, hizmet kapsamında sizin için gereken cihazı sağlamaktayız.

AtlantisNet VDSL internet paketine geçiş yapmak için yalnızca tarife sayfamızda yer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Öncelikle mevcut altyapınızın fiber veya tesis paylaşımlı VAE hizmetimizi destekleyip desteklemediğini öğrenmek için altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer bölgenizde fiber altyapısı varsa daha hızlı bir internet için fiber internet paketlerimizden yararlanabilirsiniz. VDSL hizmetimizi ise şu an için yalnızca AtlantisNet tesis paylaşımlı VAE altyapısının bulunduğu bölgelerde sağlayabilmekteyiz. Bu nedenle bölgenizde fiber altyapı yoksa VDSL internet için başvuru yapmadan önce tesis paylaşımlı VAE altyapı ağımız içerisinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Başvurunuzu tamamladıktan sonra hizmetinizi aktive etmek için gerekli tüm işlemler, ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir. Bu süreçte sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem yoktur.

VDSL’e geçiş süreci genellikle birkaç iş günü sürer. Ancak bu süre, altyapınızın durumuna ve belirli teknik koşullara bağlı olarak değişebilir. Başvurunuzun ardından ekiplerimiz en kısa sürede internetinizin kurulumunu gerçekleştirmek için adresinizi ziyaret etmektedir. Bölgenizde altyapı ve tesis paylaşım olanakları incelendikten sonra personellerimiz, internet kurulumunuzu hemen yaparak kullanımına hazır hale getirmektedir. Eğer halihazırda farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet alıyorsanız, internet hizmetinin kesintiye uğramaması için VDSL internet hizmetine geçiş sırasında mevcut internet bağlantınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. VDSL hizmetine geçiş süreci boyunca müşterilerimizin internete erişimini aksaklık olmadan devam ettirmekteyiz. Detaylı bilgi için 0850 471 34 34 telefon numarasını kullanarak müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.